Ta strona korzysta z plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu ich używania w Polityce Prywatności.


Kontakt


Szombierki Bytom fetowały awans do III ligi. To było prawdziwe święto.

2013-06-28 / 13:03:45
Inf.dziennikzachodni.pl /dodał: MarekSzombierki Bytom przed tygodniem rozegrali ostatni mecz przed własną publicznością w tym sezonie. Tym razem drużyna odprawiła z kwitkiem kolejnego wicelidera, pokonując Górnika Piaski aż 5:1. Tym samym "Zieloni" zanotowali 14 zwycięstwo na 15 spotkań.


Prawdziwe piłkarskie święto stworzyli kibice, zawodnicy i działacze Szombierek Bytom, którzy przed tygodniem rozegrali ostatni mecz przed własną publicznością w tym sezonie. Znakomita atmosfera na trybunach i chóralne śpiewy kibiców szczęśliwych z awansu do III ligi były jednak jedynie dodatkiem do przedstawienia, jakie na boisku stworzyli podopieczni trenera Krzysztofa Górecki.

Tym razem jego drużyna Szombierki Bytom odprawiła z kwitkiem kolejne wicelidera, pokonując Górnika Piaski aż 5:1. Tym samym "Zieloni" zanotowali 14 zwycięstwo na 15 spotkań rozegranych w tym sezonie na stadionie przy ul. Frycza-Modrzewskiego.

- Dawno nie widziałem tak ładnych goli - przyznał Tadeusz Musioł, dziennikarz Radia Katowice.
Szczególnie ładnego zdobył Kamil Thiel, o którym co raz głośniej mówi się, że wyrasta na godnego następcę Marka Kubisza.


- Mam się od kogo uczyć. Podglądałem go od dłuższego czasu, rozmawialiśmy też w szatni i otrzymałem kilka cennych wskazówek. Myślę, że dziś to procentuje, i jeśli Marka nie ma na boisku, to godnie go zastępuje - relacjonował Thiel, który w Szombierkach najbardziej docenia dobrą atmosferę. - Oczywiście każdy patrzy jak najwyżej, ale mnie nic nie wiadomo o propozycjach gry w wyższej niż III liga. Chciałbym zostać w tym klubie, bo pracują tutaj na prawdę świetni ludzie - podkreśla filigranowy zawodnik, który w meczu z Piaskami dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

 

Najpierw popisał się pięknym uderzeniem z powietrza, a chwilę później umieścił piłkę w siatce precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. - Nie ukrywam, że często razem ćwiczymy stałe fragmenty gry.  Kamil ma świetne ułożenie stopy i super uderza rzuty wolne. Pozostaje mi się tylko cieszyć, że będę miał godnego zastępcę - uśmiecha się Kubisz, który sam nie zamierza jednak odwieszać jeszcze butów na kołku. - Mam taką umowę z trenerem, że jak tylko zacznę odstawać, to posadzi mnie na ławce. Na razie przewodzę klasyfikacji strzelców, więc chyba nie jest ze mną tak źle - puszcza oko ulubieniec kibiców .

O tym, że wokół drużyny Mistrzów Polski sprzed 33 lat, panuje bardzo dobra atmosfera, mogliśmy się przekonać podczas wizyty po klubowym budynku.

- Zaczynamy od późnego Gomułki, czy wczesnego Gierka? - pyta uśmiechnięty dyrektor Andrzej Kajzer, na początku naszej wyprawy. Pytanie jest uzasadnione, bo w budynku faktycznie czuć jeszcze powiew minionej epoki. Szczególnie na pierwszym piętrze, gdzie znajdują się m. in pokoje nieczynnego hoteliku.

Jest też stołówka w której już niebawem, po meczach III ligi odbywać się będą konferencje prasowe. Najciekawsze rzeczy kryją się jednak po drugiej stronie korytarza, gdzie w jednym z pomieszczeń można natrafić na pokaźną kolekcję klubowych trofeów. Brakuje w niej jednak tego najważniejszego - za zdobycie mistrzostwa Polski w 1980 roku. - Puchar przed laty zaginął i nikt nie wie gdzie jest.

Prywatne śledztwa prowadzą do Francji, ale tam ślad się urywa - wyjaśnia Kajzer, wyciągając w zamian efektowny puchar z węgla, ufundowany wówczas przez górników.

Wrażenie robi też sztandar Szombierek z 1919 roku. Wracając na parter nie sposób zatrzymać się przy czarno-białych zdjęciach, które przypominają jak zasłużonym dla polskiej piki jest klub z Szombierek.

 

Najbliższy mecz

Poprzedni mecz


Szombierki Bytom

- : -

Górnik II Zabrze

2015-08-30, godz. 11.00
Stadion Zielonych, ul. Modrzewskiego 3


Piast II Gliwice

0 : 0

Szombierki Bytom

2015-08-22, godz. 11.00
Mecz wyjazdowy

Tabela

Ostatnia kolejka

Następna kolejka

1BKS Stal Bielsko-Biała376 - 2
2Pniówek Pawłowice375 - 3
3LKS Bełk366 - 4
4Ruch II Chorzów367 - 6
5Rekord Bielsko-Biała365 - 1
6GKS Jastrzębie364 - 5
7Odra Opole367 - 5
8Skra Częstochowa352 - 0
9Szombierki Bytom342 - 3
10Piast II Gliwice331 - 1

Kolejka nr 3 z 2015-08-22

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1 : 1 BKS Stal Bielsko-Biała
LKS Czaniec 0 : 1 GKS Jastrzębie
Rekord Bielsko-Biała 2 : 0 Ruch Zdzieszowice
LKS Bełk 2 : 3 Pniówek Pawłowice
Odra Opole 2 : 1 Grunwald Ruda Śląska
LZS Piotrówka 1 : 3 Ruch II Chorzów
Piast II Gliwice 0 : 0 Szombierki Bytom
Górnik II Zabrze 0 : 0 Skra Częstochowa

Kolejka nr 4 z 2015-08-29

BKS Stal Bielsko-Biała : Skra Częstochowa
Szombierki Bytom : Górnik II Zabrze
Ruch II Chorzów : Piast II Gliwice
Grunwald Ruda Śląska : LZS Piotrówka
Pniówek Pawłowice : Odra Opole
Ruch Zdzieszowice : LKS Bełk
GKS Jastrzębie : Rekord Bielsko-Biała
Podbeskidzie II Bielsko-Biała : LKS Czaniec
PARTNER:MIASTO BYTOM
SPONSORZY:
ZAPRASZAMY:

MEDIA: