sobota, 30 marca: Szombierki - Unia Dąbrowa Górnicza

05 Lis | Inf. własne | Relacja: Budzik

Zielony walec powrócił

W ostatnich siedmiu spotkaniach Zieloni sześciokrotnie kończyli mecz zwycięstwami !!!

Szombierki Bytom - GKS II Tychy 2:1 (0:0)

Bramki:
1:0 - 79 min. - Stefaniak
1:1 - 86 min. - Pustelnik
2:1 - 89 min. - Jarnot

Żółte kartki:
49 min. - Gwiaździński
53 min. - Pańkowski

Szombierki: Maścibrzuch, Konaszczuk (46 Cichecki), Cieszyński, Cybul, Stefaniak, Gwiaździński, Lebek, Morys (87 Kabaciński), Zając (59 Krzykawski), Jarnot, Smoliński. Tr. R. Osadnik.

GKS II Tychy: Odyjewski, Grzybek (89 Majnusz), Matusz, Pańkowski, Wolak, Biskup, Sobas (85 Jędryka), Musiolik (74 Augustyniak), Kokoszka (77 Pustelnik), Rutkowski, Bojarski. Tr. R. Białas.

Sędziowali: M. Kwiecień, A. Żelazny, T. Sęk (KS Sosnowiec).
Widzów: 100

Zieloni w dzisiejszym meczu tradycyjnie mogli zaaplikować gościom kilka bramek więcej, tymczasem na szczęście skończyło się jednobramkowym zwycięstwem, które daje wyjątkowo cenne 3 punkty, nasza przewaga nad strefą spadkową sięga już 8 punktów, a i kolejne dwa mecze pozwolą na przeskoczenie w tabeli jeszcze wyżej.

W meczu z rezerwami GKS Tychy nasi zawodnicy nie pozostali zbyt wiele swobody gościom, co poskutkowało w zasadzie dwoma akcjami gości w pierwszych 45 minutach. Pierwszą szansę gola z naszej strony miał Stefaniak, który dostał prostopadłe podanie na 16 metr, bramkarz dobrym wyjściem blokuje jego uderzenie. W 15 minucie Zając był bliski dogodnej sytuacji, jednak po przyjęciu piłki zamiast strzału, dotarł do niej bramkarz gości. W 19 minucie w zamieszaniu Jarnot uderza w bramkarza. W 20 minucie podanie na dobieg do Jarnota, ten uderza z pierwszej piłki, bramkarz dobrze blokuje uderzenie. W 22 minucie Maścibrzuch wygrywa pojedynek sam na sam - broni uderzenie z pierwszej piłki. W 28 minucie Smoliński przebiega lewą stroną boiska dobre 30 metrów, aż do pola bramkowego, wykłada na 5 metr, a tam obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny, W 32 minucie akcja gości prawą stroną boiska, podanie po ziemi na 5 metr, na szczęście piłka minęła wszystkich zawodników. W 40 minucie próba Konaszczuka z 16 metrów, bramkarz łapie. Chwilę później Konaszczuk doznaje kontuzji po mocnym uderzeniu piłką w głowę, po przerwie jego miejsce zajmuje Cichecki.

Druga połowa to próba za próbą, w których przodowali Zieloni, a goście czekali na swoją szansę. W 49 minucie goście stanęli przed szansą zmiany wyniku - rzut wolny z 18 metrów, uderzenie, piłka odbija się od muru myląc wszystkich, ale uderzenie głową zawodnika gości rozwiewa wątpliwości, aut bramkarski. W 53 minucie rzut wolny dla naszych zawodników po faulu na Jarnocie, bramkarz górą, z pomocą muru. W Jarnot świetnym zwodem ograł obrońcę gości, wyszedł sam na sam, ponownie bramkarz blokuje jego strzał. W 60 minucie Lebek wchodzi w pole karne z lewej strony, ponownie bramkarz gości górą. W 69 Jarnot kolejny raz zablokowany. W 73 minucie Morys z rzutu wolnego z 18 metrów, bramkarz popisał się paradą wybijając piłkę na rzut rożny. W 75 minucie Morys głową, a piłka obok prawego słupka. W 79 minucie Cichecki z prawej strony na końcową linię, podanie na 11 metr do Stefaniaka, a ten spokojnie, mocno, po ziemi na prawy słupek - 1:0 !!! W 82 minucie Jarnot w sytuacji sam na sam, bramkarz ponownie odbija nogami piłkę po strzale naszego zawodnika. Chwilę później próbuje Morys, ponownie bramkarz górą, podobnie, w 83 i 85 minucie. W 86 minucie rzut rożny z prawej strony, dośrodkowanie na pole karne, a tam Pustelnik uderza głową pod poprzeczkę - 1:1. W 88 minucie Stefaniak próbował z 20 metrów, bramkarz z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Końcówka jednak należy do Zielonych, Jarnot w końcu dopina swego w sytuacji na sam pokonując bramkarza gości - 2:1 !!! Sędzia przedłuża spotkanie o 4 minuty, ale wynik nie ulega już zmianie.

Do końca rundy jesiennej pozostały już tylko dwie kolejki. W przyszłą sobotę czeka nas wyjazdowe spotkanie z MKS Myszków, a w kolejną u siebie podejmiemy rezerwy Piasta Gliwice.