sobota, 17:00 Szombierki - Unia Rędziny

20 Lis | Inf. własne | Relacja: Budzik

Trzy punkty odjechały do Gliwic

Pomimo kilku dobrych akcji Zielonych, niewątpliwej przewagi przez znaczną większość meczu to gościom udało się zdobyć zwycięską bramkę.

Szombierki Bytom - Piast II Gliwice 0:1 (0:0)

Bramki:
0:1 - 75 min. - Wawoczny

Żółte kartki:
20 min. - Konaszczuk

Szombierki: Maścibrzuch, Cichecki, Cybul, Konaszczuk, Stefaniak, Gwiaździński (82 Cieszyński), Krzykawski (67 Lubkowicz), Lebek, Morys (67 Papis), Smoliński, Jarnot. Tr. R. Osadnik.

Piast II: Freitag, Będzieszak, Czekański, Wawoczny, Flis, Kubik, Przemyk (77 Szewczyk), Sapała, Jonda, Budzik, Muszolik. Tr. W. Czekański.

Sędziowali: A. Jakubczyk, S. Mikuła, K. Ochojski (Katowice).
Widzów: 100

W ostatnim meczu rundy jesiennej Zielonym przyszło zmierzyć się z rezerwami Piasta Gliwice, które przed spotkaniem miały tylko 3 punkty straty do Zielonych. Mecz odbywał się pod dyktando Zielonych, nie był to mecz z tych, które obfitowały w ogrom akcji bramkowych, bo pogoda nie ta, 16 meczów nogach, ale jednak to Zieloni byli znacznie bliżej upragnionej bramki.

W pierwszej połowie praktycznie żadna z drużyn nie wypracowała czystej okazji bramkowej, chociaż bliżej byli Zieloni. Morys w 24 minucie schodził z lewej, ale o jednego zawodnika gości za dużo. Krzykawski dwukrotnie mógł być w znakomitej sytuacji, jednak zawiodło przyjęcie piłki na polu karnym w 20 i 25 minucie. W 33 minucie próbował Jarnot uderzeniem z 16 metrów, bramkarz na raty opanował piłkę.

Druga połowa jak zwykle obfitowała w większą liczbę akcji. W 50 minucie rzut wolny z lewej strony pola karnego, Stefaniak próbuje uderzać głową, jednak nie ten kierunek. W 53 minucie Cichecki w swoim stylu (!!!) schodzi z schodzi z prawej strony do końcowej linii, podaje do Gwiaździńskiego, ten na 5 metr, a tam niestety nikt nie uderza piłki, która opuszcza pola karne. W 55 minucie świetna akcja, piłkę dostaje na 18 metrze Jarnot, bramkarz wybiega na 16, i koniec akcji. W kolejnych akcjach z dobrej strony pokazuje się Lebek. W 66 minucie uderzenie górną piłką sprzed pola karnego, piłka mija bramkę. W 69 minucie Papis podaje do Lebka, którego uderzenie z 8 metra zostaje zablokowane. W 73 minucie Jarnot uderza zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza gości. W 75 minucie praktycznie pierwsza akcja gości w tym meczu, faul na wysokości pola karnego z lewej strony, niska piłka na krótki słupek, tam pierwszy do piłki dobiega Wawoczny uprzedzając obrońców, uderza przy słupku nie do obrony - 0:1. Chwilę później Maścibrzuch znakomicie odbija piłkę w sytuacji sam na sam, dobitka mija bramkę Zielonych. Kolejne minuty upływają dosłownie na "waleniu głową w mur", goście zamknęli dostęp do pola karnego. W 90 minucie blisko wyrównania był Maścibrzuch, który uderzał piłkę głową po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego - piłka minimalnie minęła lewe spojenie. W doliczonym czasie gry na 5 metrze piłkę dostał Konaszczuk, ale stojąc tyłem do bramki musiał się obrócić, co przy asyście obrońców spowodowało, że uderzenie było zbyt lekkie.

Niestety świetna seria zwycięstw Zielonych zakończyła się w meczu, który pewnie jeszcze przez kilka dni będzie siedział w głowach piłkarzy, co nie zmienia faktu, że druga połowa rundy była w wykonaniu naszych piłkarzy bardzo dobra, pewnie w sumie można było zdobyć kilka punktów więcej, według niektórych nawet 6, ale z drugiej strony, to co udało się zdobyć piłkarzom jest znakomitym punktem wyjściowym przed rundą wiosenną, nie musimy nikogo gonić, to raczej inni muszą nas złapać, jeżeli chcą pozostać w IV lidze - wciąż jesteśmy w trakcie reformy, dopiero kolejny sezon będzie spokojny, gdy w naszej lidze będzie 16 zespołów.

Pomimo dzisiejszej porażki naszym piłkarzom należą się słowa uznania, zwłaszcza za drugą połowę rundy, chociaż przecież w pierwszej też nie próżnowali, po prostu owoce ciężkiej pracy przyszły trochę później. Mamy nadzieję, że na wiosnę Zielonym uda się powiększyć liczbę zwycięstw co najmniej o kolejne 8.