Sędziowali: Buchta, Tekieli, Stoń.
Widzów: 100

Szombierki: Maścibrzuch, Cichecki, Domański, Cybul, Stefaniak, Gwiaździński, Lebek, Smoliński, Zając (75 Morys), Krzykawski (83 Cieszyński), Jarnot. Tr. R. Osadnik.

Ruch: Paszek, Komarnicki, Czajkowski, Cichocki, Szymura (82 Bobryk), Bargiel, Gęsior (85 Szol), Trojak, Nowak, Słoma (74 Hanel), Dżikia (55 Żyłka). Tr. M. Sobota.

Zieloni rozpoczęli rozgrywki z tygodniowym przesunięciem, w związku z wycofaniem się z rozgrywek Nadwiślana Góra. W meczu z rezerwami Ruch Chorzów zaprezentował się nasz nowy zawodnik, 34-letni Dawid Domański, który ostatnie lata spędził w Rozwoju Katowice, u nas wzmocnił linię obrony.

Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała tak wysokiego wyniku końcowego. Początkowo to Zieloni przeważali w polu, już w 2 minucie Krzykawski podał na głowę Stefaniaka, który uderzył minimalnie obok prawego słupka. W 9 minucie próbował z 16 metrów Gwiaździński. W odpowiedzi w 15 minucie w polu karnym znalazł się Słoma, ale celny wślizg Stefaniaka przerwał praktycznie 100% akcję. W 19 minucie Maścibrzuch obronił uderzenie praktycznie z piątki. W 23 minucie Zając na prawej stronie uderzał/dośrodkował na pole karne, ale piłka przeszła po nodze obrońcy i wysokim lobem minęła bramkarza. Sytuację próbował jeszcze wykorzystać Lebek, jednak jego podanie było niecelne. W kolejnych minutach to Ruch zaczął dochodzić do sytuacji. W 31 minucie niewiele brakowało, a Zieloni sprezentowali gościom 100% sytuację, W 33 minucie Cichecki przerywa akcję wybiciem na rzut rożny, a w 36 minucie ponownie Słoma przy asyście obrońców przedarł się na 7 metr, uderzył na krótki słupek, Maścibrzuch na raty opanował piłkę. W 37 minucie Zając wywalczył rzut rożny, rozegranie, piłka do Stefaniaka, niestety uderzył nieczysto i piłkę przejęli obrońcy.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Zielonych. W 49 minucie akcję rozpoczął Lebek, podał do Stefaniaka, dośrodkowanie na pole karne, do piłki wyskoczył Zając i uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce gości - 1:0 !!! Minęło 5 minut i druga bramka dla Zielonych, tym razem Cichecki w głównej roli, poradził sobie z obrońcami i z bliska uderzył przy prawym słupku - 2:0. W 56 minucie Zając podaje do Jarnota, ten w dogodnej sytuacji minimalnie obok prawego słupka. Trzecia bramka dla Zielonych pada po mierzonym uderzeniu Gwiaździńskiego z 16 metrów, bramkarz pomimo interwencji nie miał szans jej obronić - 3:0. W 63 minucie Zając wchodzi z prawej strony przy linii końcowej, uderza z ostrego kąta. Zieloni kolejne minuty odpoczywają, a Ruch nie za bardzo ma pomysł na kolejne minuty. W 78 minucie Trojak przedarł się lewą stroną, wygrał pojedynek z obrońcami i po końcowej linii dobiegł do piątki i uderzył chyba najmocniej jak potrafił, piłka pomimo interwencji Maścibrzucha znalazła prosta drogę do naszej bramki: 3:1. W odpowiedzi próbował Jarnot, w 83 minucie minął 3 obrońców zbliżając się do bramki, jednak zabrakło już siły na mocne uderzenie. W 90 minucie uderzenie Jarnota z 6 metrów zablokował obrońca.

Na razie świetnie układa się początek rundy wiosennej. W najbliższej kolejce nasza drużyna na wyjeździe spotka się z rezerwami Rakowa Częstochowa, a kolejne spotkanie na naszym stadionie to derby z Ruchem Radzionków w sobotę 1 kwietnia o godzinie 17.00.