Grodziec: Smarzyński (78), Bochenek (90 i 90+ - czerwona)

Szombierki: Maścibrzuch, Cichecki (77 Surdacki), Konaszczuk, Cybul, Stefaniak, Lebek, Gwiaździński, Cieszyński, Smoliński (59 Morys), Zając (75 Krzykawski), Jarnot. Tr. R. Osadnik.

Grodziec: Popczyk (46 Weber), Bochenek, Otwinowski, Garczarczyk, Koch, Dankowski, Bednarz, Krzos, Baran (82 Wołczyk), Stanisławski (79 Waśniewski), Smarzyński. Tr. J. Zadylak.

Sędziowali: S. Kowalewski, A. Szczepański, Ł. Zioło (KS Bielsko-Biała)
Widzów: 150

W rundzie jesiennej Zieloni na boisku rywali wygrali wysoko 4:0. Tym razem zakończyło się na remisie, który przy odrobinie szczęścia mógł być zwycięstwem. Od początku meczu goście grali wysoko próbując zmusić Zielonych do błędu. W 7 minucie pierwszy rzut wolny dla gości, dośrodkowanie na pole karne, Maścibrzuch górą. W 9 minucie strzał gości z bliska, blokuje Gwiaździński, a ostatecznie piłkę dostaje Maścibrzuch. W 22 minucie faul gości na Gwiaździńskim, a że akcja była w polu karnym sędzia dyktuje rzut karny. Piłkę ustawia Jarnot i uderza lekko w środek bramki, bramkarz stał nieruchoma, w efekcie piłkę złapał bez problemu. W 28 minucie dośrodkowanie gości z prawej strony, próba uderzenia z woleja, piłka trafia do Cicheckiego, który wybija ją przed pole karne, a tam Krzos ją przejmuje i uderza na prawy słupek - 0:1. Chwilę później kolejna akcja gości, tym razem Krzos uderza głową, a piłka w poprzeczkę. Akcję wznawia Maścibrzuch wyrzucając piłkę do Jarnota, który pokonuje ponad 40 metrów, po czym wślizgiem zawodnik gości wybija piłkę na rzut rożny. Zieloni doczekali się wyrównania, w 41 minucie przy dośrodkowaniu piłki przez Jarnota zawodnik gości odbił ją ręką. Do piłki podszedł Stefaniak i mocnym uderzeniem na prawy słupek umieścił piłkę w siatce gości.

Druga połowa rozpoczęła się od zmiany bramkarza w drużynie gości. Pierwsza akcja Zielonych w 55 minucie zakończyła się uderzeniem Jarnota z 16 metrów nad spojeniem. W 59 minucie goście w sporym zamieszaniu w polu karnym umieścili piłkę w naszej siatce - 1:2. Kolejne minuty to próba przebicia się przez mur gości, którzy postanowili rozbijać wszystkie akcje Zielonych. W 68 minucie próbował Lebek. W 78 minucie Morys odbił piłkę, którą próbował wybić w pole bramkarz gości, piłka spadła w polu karnym, ale interwencja obrońcy uniemożliwiła uderzenie Morysa. W 80 minucie błąd Maścibrzucha przy interwencji, w konsekwencji rzut rożny dla gości. W 86 minucie dośrodkowanie Krzykawskiego z 25 metrów, błąd bramkarza gości, rzut rożny. Gdy już wszyscy pogodzili się z porażką, akcja Zielonych w polu karnym i ... uderzenie piłki ręką przez jednego z zawodników gości. Sędzia dyktuje rzut karny, do piłki podchodzi Jarnot i ... 2:2, mocno, zdecydowanie skierował piłkę do siatki.

Po dzisiejszej kolejce Zieloni pozostają na 3 miejscu w tabeli, wobec porażki Ruchu Radzionków strata do lidera to już tylko 2 punkty. Za nami w tabeli robi się ciasno, co zapowiada wyjątkowo ciekawą końcówkę sezonu. Najbliższy mecz rozegramy już w środę o godzinie 18.00 na wyjeździe z rezerwami GKS Tychy.