Szombierki Bytom - MKS Myszków 2:0 (0:0)

Szombierki: Cichecki (55), Stefaniak (65).

Szombierki: Maścibrzuch, Cichecki, Domański, Cybul, Lebek, Stefaniak, Gwiaździński, Cieszyński, Morys (86 Surdacki), Zając (57 Smoliński), Jarnot. Tr. R. Osadnik.
MKS Myszków: Bruś, Braksator, Gad, Zdanowski, Nowak, Skwarczyński, Rybak, Korbel (71 Kotas), Dikof, Mizgała, Andrzejewski. Tr. A. Mosna.

Sędziowali: T. Kuźniarz, D. Synówka, J. Szarak. (KS Tychy)
Widzów: 150

W upale przyszło w te sobotnie popołudnie rozgrywać Zielonym ostatni w tym sezonie mecz na własnym stadionie, na którym w rundzie wiosennej Zieloni pozostali niepokonani.
Początkowo mecz wydawał się brutalną koniecznością i oczekiwaniem na wieczorny finał ligi mistrzów, około 20 minuty rozpoczęły się ataki Zielonych. W 24 minucie Jarnot próbował uderzenim głową skierować piłkę do siatki gości. W 27 minucie pierwszy celny strzał w meczu w wykonaniu Lebka - uderzenie z 16 metrów na długi słupek. W 34 minucie Zając wbiega w pole karne, jego strzał blokuje obrońca gości wybijając piłkę na rzut rożny. Po wznowieniu gry piłkę dostaje Jarnot i z 16 metrów uderza obok prawego słupka. W 41 minucie ponownie Jarnot tym razem głową w środek bramki. W 45 minucie znakomita okazja, Morys zagrywa piętą do Jarnota, który wychodzi na czystą pozycję, uderza z ostrego kąta, piłka mija bramkarza oraz ... bramkę.

W drugiej połowie pierwsze uderzenie należy do Cieszyńskiego, bramkarz złapał piłkę po jego uderzeniu z 18 metrów. W 59 minucie milimetrów zabrakło po uderzeniu piłki przez Jarnota - głową, a asystował Morys. W 61 minucie Andrzejewski uderzył z bliska nad poprzeczką ! W 69 minucie w końcu Zieloni dopięli swego, Morys znakomitym podaniem uruchomił Jarnota, który pociągnął dobre 20 metrów i w sytuacji sam na sam uderzył na lewy słupek - 1:0 !!! W 76 minucie ponownie Morys, tym razem dośrodkowanie z prawej strony, ale nie udało się zamknąć akcji na prawej stronie. W 85 minucie uderzenie Smolińskiego z 14 metrów, na raty, ale bramkarz gości opanowuje piłkę. W 87 minucie Jarnot stawia kropkę nad i - uderzenie z pola karnego na długi słupek. W 90 minucie była szansa na 3:0, ale najpierw bramkarz odbił piłkę po strzale Gwiaździńskiego, a następnie dobitkę Jarnota.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem, które umocniło Zielonych w czubie. Przed ostatnią kolejką możemy być pewni 4 miejsca, 3 musimy obronić, a i szanse na 2 istnieją. W ostatniej kolejce w przyszłą sobotę spotkamy się z rezerwami GKS Piast Gliwice (mecz rozegrany zostanie na boisku Carbo Gliwice). Pozostałe mecze kolejki:

Ruch II Chorzów 3:0 Nadwiślan Góra