Derby!! Radzionków - Szombierki! Sobota; godz. 19:19

08 Kwi | Inf. własne | Relacja: Sebastian Budzan | Foto: Sebastian Pfajfer

Zieloni utracili pozycję lidera po kolejnej porażce 0:1

Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz 0:1 (0:1)

Bramki:
0:1 - 9 min. - Niesyto

Żółte kartki:
15 min. - Pietrycha (Siewierz)

Szombierki: Fościak, Rybak, Cichecki, Stefaniak (72 Terbalyan), Cybul, Cieszyński (74 Bomba), Gwiaździński, Szombierski, Zając (60 Morys), Sawicki (76 Krzykawski), Jarnot. Tr. R. Osadnik.
Przemsza: Borecki, Tora, Fredyk, Ząbek, Burczyk, Kapias, Gielza, Ból, Świerczyński, Pietrycha, Niesyto. Tr. P. Oklejewski.

Sędziowali: M. Górecki, Z. Szymanek, G. Szymanek (Katowice)
Widzów: 250

Zieloni stracili pozycję lidera na rzecz Ruchu Radzionków, który we wczorajszym meczu wygrał na wyjeździe z RKS Grodziec. Tym samym Zieloni tracą 2 punkty do Cidrów, mając 3 punkty przewagi nas Przemszą. Szansa na zmianę tej sytuacji pojawi się już w najbliższej kolejce, ponieważ Zieloni zagrają na wyjeździe z Ruchem Radzionków.

W rundzie wiosennej nasi dzisiejsi goście nie doznali jeszcze porażki, pokonując najpierw na wyjeździe RKS Grodziec, a u siebie Wartę Zawiercie. Podobnie, jak w meczu z Grodźcem nasza drużyna nie postawiła poprzeczki zbyt wysoko gościom i już na samym początku spotkania goście objęli prowadzenie. Dośrodkowanie piłki w ple karne Szombierek, próba wybicia piłki głową przez Stefaniaka, zakończyła się pod nogami Niesyto na 16 metrze, który bez wahania uderzył na bramkę, piłka rykoszetem zmyliła Fościaka i wpadła do siatki - 0:1. Po tej bramce ... niewiele zmieniło się na boisku, Zieloni próbowali zagrozić bramce gości, ale zwykle jeżeli dochodziło do strzału, to były one niecelne, niezależnie, czy z akcji, czy z rzutu wolnego, próbowali Sawicki w 21, Zając w 23, Cichecki w 25 i ponownie Zając w 43 minucie. Początek drugiej połowy mógł napawać optymizmem, ponieważ kilka akcji zapowiadało się ciekawie, ale brakowało wykończenia, jak przy akcji Jarnota z 48 minuty, Sawickiego z 54, czy Cicheckiego z 55 minuty, gdy na prawym skrzydle ograł zawodników gości, podał na pole karne, ale piłka ponownie trafiła pod nogi obrońców. W 55 minucie Zając przy asyście obrońców uderza w bramkarza. W 68 minucie Cichecki przegrał biegowy pojedynek z bramkarzem, który i tak na raty opanował piłkę. Goście w tej części spotkania praktycznie nie wypracowali akcji bramkowej. Zieloni natomiast pomimo 4 kolejnych zmian nie potrafili doprowadzić do wyrównania.