sobota, 17:00 Szombierki - Unia Rędziny

08 Wrz | Inf. własne | Relacja: Sebastian Budzan, Foto: Sebastian Pfajfer

Kaiser, Kaiser i trzy punkty

Gdyby oceniać przebieg spotkania i liczbę okazji Zielonych na pokonanie Adama Bensza, 2:1 może znacznie mylić

Szombierki Bytom - Sarmacja Będzin 2:1 (2:0)

Bramki:
1:0 - 10 min. - Kaiser
2:0 - 21 min. - Kaiser
2:1 - 83 min. - Bała

Żółte kartki: Pielichowski (55)

Szombierki: Latka, Cichecki, Balul, Kulisz, Curyło, Rybak (88 Pstuś), Gwiaździński, Kaiser, Moritz, Terbalyan, Mieszczak (56 Malicki). Tr. J. Kluge.

Sarmacja: Bensz, Skrzypiński, Majka, Dudała, Kozłowski, Adamczyk (68 Różański), Barwiński, Pielichowski, Januszek (70 Tyszczak), Gądek (78 Widurski), Zawadzki (63 Bała). Tr. A. Mosna.

Widzów: 200

Mecz Zielonym z Sarmacją był z gatunku tych, które należy wygrać za wszelką cenę, ponieważ wkraczamy w część sezonu, w której nastąpi już naturalny podział drużyn na te które będą walczyć o awans, środkową część i potencjalnych spadkowiczów. Mecze z Sarmacją do łatwych nigdy nie należały, tym bardziej, że przed dzisiejszym spotkaniem zgromadziliśmy tyle samo punktów. Jak szybko się okazało, Zieloni nie pozwolili na zbyt wiele gościom w dzisiejszym meczu, a końcowy wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania, w którym nasza drużyna mogła wpakować piłkę do siatki znakomicie dysponowanego bramkarza Sarmacji Adama Bensza jeszcze kilka razy.

Pierwsza próba Zielonych miała miejsce w 8 minucie, gdy na lewej stronie piłkę dostał Moritz, pociągnął do końcowej linii, podał na 5 metr na wbiegającego Terbalyana, niestety zabrakło mu milimetrów, aby uderzyć piłkę, która zapewne wpadłaby do siatki gości. Chwilę później, bo w 10 minucie Curyło posłał górną piłkę w pole karne, tam dopadł do niej Kaiser, który z 5 metrów uderzeniem na krótki słupek dał prowadzenie Zielonym. W 12 minucie okazja z rzutu wolnego z okolicy pola karnego, uderzenie Moritza na krótki słupek, bramkarz na posterunku. W 19 minucie świetna okazja Moritza, dostał piłkę w polu karnym, konieczność minięcia zwodem zawodnika gości znacznie zmniejszyła siłę uderzenia, które wykonał chwilę później. W 21 minucie piłkę przed polem karnym gości dostał Kaiser, zwodem uciekł obrońcy gości i w czystej sytuacji uderzył z 16 metrów obok tym razem bezradnego bramkarza gości - 2:0. W 25 minucie świetne podanie Gwiaździńskiego do Curyło, ten uderza niecelnie głową. W 28 minucie Terbalyan zablokowany, próba poprawienia Balula, nadal 2:0. W 31 minucie pierwsza akcja gości, po błędzie naszej obrony, uderzenie Januszka z lewego rogu pola karnego na długi słupek, niecelne. W 40 minucie kolejna akcja gości, tym razem zbyt lekkie uderzenie Gądka. W 44 ponownie próbował Januszek, który uderzał z 14 metrów, ale na szczęście Latka zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

Druga połowa i Zieloni nie zwalniają. W 49 minucie dośrodkowanie Moritza z lewej strony, piłkę uderza głową Rybak, a ta o milimetry mija poprzeczkę. W 55 minucie z ostrego kąta Kaiser. W 60 minucie bomba Kaisera z 16 metrów, bramkarz Sarmacji odbija piłkę. W 62 minucie mocne uderzenie Malickiego z 14 metrów (!!!), ponownie odbija. W 65 minucie Rybak uderza z 10 metrów w zamieszaniu pod bramką i Bensz ponownie broni. W 75 minucie świetna akcja lewą stroną, Moritz podaje na 5 metr, Terbalyan uderza piłkę wślizgiem, a ta mija bramkę nad poprzeczką ! W 79 minucie rzut wolny dla Zielonych z ok. 25 metrów, uderzenie Rybaka z wielkim trudem wybija na rzut rożny Bensz. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, próba uderzenie Gwiaździńskiego, ale górą goście. W 83 minucie dośrodkowanie gości na 15 metr, błąd naszych obrońców i wybiegającego Latki, piłkę opanował Wojciech Bała i strzałem pzy słupku dał gościom pierwszą bramkę. Z ogromnej przewagi zrobiła się nerwówka w końcowych minutach, aczkolwiek w odpowiedzi na bramkę gości Curyło próbował uderzyć z 18 metrów za kołnierz Bensza, ale na drodze piłki znalazła się poprzeczka. W 89 minucie faul na wbiegającym w pole karne Cicheckim, rzut wolny z prawej strony na linii pola karnego, Moritz bezpośrednio uderzył na krótki słupek, ale Bensz ponownie nie dał się pokonać.

Tym samym Zieloni znajdują się na drugim miejscu w tabeli, mając tyle samo (11) punktów co lider Gwarek Ornontowice.

RKS Grodziec - Slavia Ruda Śląska 3:1

Nasza drużyna rozegra kolejne spotkanie na wyjeździe z Polonią Poraj w sobotę 14 września o godz. 16.00. Znamy również naszego rywala w rozgrywkach Pucharu Polski. Pierwszy mecz rozegramy we środę 18 września na wyjeździe z drużyną Orła Miedary.