» Najnowsze wiadomości

29 Maj | inf własna / MZ

Warta - Szombierki 5:1

Warta Zawiercie – Szombierki Bytom  5:1  (1:1)

7`    0:1 Kamil Moritz

44`  1:1 Maziarz

56`  2:1 Kulig

62`  3:1 Adamiecki

69`  4:1 Zachara

89`  5:1 Maszczyk

Szombierki: Dorosławski, Śliwa, Moritz, Janicki, Pośpiech, Stefaniak, Micor (61` Wróbel), Łebko (67` Tsuleiskiri), Wandzik (61` Oracz), Wagner, Zając

W rezerwie: Wierzbicki, Czajor, Balon
trener: Sebastian Gawełczyk

Żółte kartki dla Szombierek: Śliwa, Łebko, Moritz, Wandzik, Oracz,

Czerwone kartki dla Szombierek: Stefaniak 80`

i na ławce trenerskiej:
trener bramkarzy Robert Pietrek (81`)  oraz trener Sebastian Gawełczyk (dwie żółte 77`, 80`)

Po świetnym strzale z rzutu wolnego z około 20 metrów w 7 minucie w okienko bramki Warty Kamil Moritz otworzył to spotkanie zdobywając dla nas swoją siódmą bramkę w tym sezonie. Goście próbowali szybkimi kontrami w 20`, 21`, 36` - w dobrej sytuacji dla Warty świetną obroną wykazał się Adrian Dorosławski, i ostatecznie w 44 minucie piłka trafiła do naszej bramki. Do przerwy 1:1.

O emocje w drugiej połowie zadbał słabo i chwilami jednostronnie sędziujący te zawody sędzia z Bielska Białej Pan Mateusz Długosz wraz z partnerami – Panami Piotrem Fundaniczem i Pawłem Suskiem.

W 56` minucie szybka akcje naszej drużyny, na piątym metrze piłkę dostał Maksymilian Janicki, jednak refleksem wykazał się bramkarz gospodarzy. Szkoda, bo po tej akcji szybka akcja gospodarzy zakończyła się bramką na 2:1. Kilka minut później, bo już w 62 minucie Warta strzela na 3:1 i właściwie było już po meczu. Kolejna bramka padła w 69 minucie. Potem kumulacja dziwnych decyzji sędziego, których apogeum było - najpierw odbita piłka ręką przez obrońcę Warty w polu karnym, a chwile potem atak na nogi atakującego w polu karnym Tsuleskiriego – którego sędzia zdawał się nie widzieć. Spotkanie, które wydawało się rozstrzygnięte, nabrało na nowo emocji. Bezpośrednią czerwoną kartką sędzia postanowił ukarać najpierw Jakuba Stefaniaka - za zbyt mocne dyskusje, i w chwilę później dwie żółte (czerwona) dla naszego trenera Sebastiana Gawełczyka i bezpośrednia czerwona dla trenera bramkarzy za - jak to w protokole opisał sędzia „opuszczenie strefy trenerskiej w celu konfrontacyjnym”.

Kolejne spotkanie – ostatnie domowe w tym sezonie - zagramy wcześniej niż reszta ligi - już w środę 1 czerwca, a na Modrzewskiego zawita Szczakowianka Jaworzno.

CEL SZCZEGÓŁOWY: TS SZOMBIERKI BYTOM 34

Dzień dziecka z Jakubek KamińskimKolejka 28: Ruch Radzionków - Szombierki Bytom 1:1Kolejka 27: Szombierki Bytom - Piast II Gliwice 0:1Sztandar 2023Kolejka 23: Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz 1:0Lija KlugeKolejka 21: Szombierki Bytom - MKS Myszków 2:2Skarb Kibica 2022 vol 2Sparing: Szombierki Bytom - ŁTS Łabędy 3:1