Szombierki Bytom - Szczakowianka Jaworzno 2:0 (2:0)

Szombierki: Zając (37), Wierzbicki (60), Moritz (62), Śliwa (86)
Szczakowianka: Kumor (38), Chrabąszcz (59), Małkowski (72), Budak (75)

Szombierki: Dorosławski, Śliwa, Koschny, Wandzik (81' Oracz), Wagner, Łebko, Balon (65' Janicki), Hewlik (81' Pośpiech), Moritz (89' Wróbel), Tsuleiskiri, Zając. Trener Sebastian GAWEŁCZYK.
Na rezerwie pozostali: Wierzbicki, Kowalski, Czajor.

Szczakowianka: Gargasz, Statkiewicz (61' Cygnar), Bochenek, Małkowski, Kumor, Budak, Wawoczny, Gądek, Chrabąszcz, Sewerin, Marędkowski. Trener Paweł CYGNAR.

Widzów: 200

Dzisiejszym meczem Zieloni pożegnali się z kibicami przy Modrzewskiego, ponieważ w ostatniej kolejce sezonu zagrają na wyjeździe z Podlesianką Katowice, ale to będzie miało miejsce dopiero w sobotę 11 czerwca.

Mecz mógł się podobać, Zieloni zagrali odważnie i co charakterystyczne od kiedy trenerem jest Sebastian Gawełczyk, kolejny raz ofensywnie. Mecz rozstrzygnęli już w pierwszej połowie. Najpierw w 15 minucie Łukasz Łebko zza pola karnego uderzył na lewy słupek, a w 30 minucie dzieła dopełnił Amadeusz Zając wykańczając uderzeniem głową świetne dośrodkowanie z lewej strony boiska Mateusza Śliwy. W 44 minucie Kamil Moritz posłał piłkę na 5 metr z rzutu wolnego, ale Jakubowi Wagnerowi nie udało się celnie przymierzyć głową. Ze strony gości odnotować należy akcję z 12 minuty, gdy Gądek podał wzdłuż 5 metra i na szczęście nikt z drużyny gości nie zamknął akcji oraz w 40 minucie wpakowali piłkę do naszej siatki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W drugiej połowie klarownych akcji było jak na lekarstwo, ponieważ gra się zaostrzyła. Sędzia pokazał w drugiej połowie gry 6 żółtych kartek. Z akcji w 57 minucie goście byli bliscy, uderzenie głową z bliska, piłka po koźle odbija się od prawego słupka. W 67 minucie Moritz minimalnie chybił obok lewego słupka. W 77 minucie Tsuleiskiri uderza w boczną siatkę po podaniu od Zająca. W 85 minucie Dorosławski na raty opanowuje piłkę po dośrodkowaniu/uderzeniu z lewej strony pola karnego. W 90 minucie świetna akcja Zielonych, Zając wykłada piłkę na lewą stronę pola karnego, ale szansy nie wykorzystuje Janicki, który uderza niecelnie.

Kończymy zwycięstwem na własnym boisku, czekamy na wyjazd, a potem przyjdzie czas ocen, analiz i przygotowań do nowego sezonu.

CEL SZCZEGÓŁOWY: TS SZOMBIERKI BYTOM 34

Dzień dziecka z Jakubek KamińskimKolejka 28: Ruch Radzionków - Szombierki Bytom 1:1Kolejka 27: Szombierki Bytom - Piast II Gliwice 0:1Sztandar 2023Kolejka 23: Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz 1:0Lija KlugeKolejka 21: Szombierki Bytom - MKS Myszków 2:2Skarb Kibica 2022 vol 2Sparing: Szombierki Bytom - ŁTS Łabędy 3:1