Podlasianka Katowice – Szombierki Bytom 2:1 (1:1)

Szombierki: Wierzbicki, Śliwa, Kowalski, Wróbel (72`Zając), Janicki (30` Dorosławski) Micor
(61` Łebko), Wandzik (45` Oracz), Wagner, Czajor (78` Hewlik), Pośpiech (84` Balon),

1:1 33`

2:1 71`

Żólte kartki: Janicki 28` Zając 90+2`

Czerwona kartka: Wierzbicki 29`

W dzisiejszym meczu trener Sebastian Gawełczyk musiał spotkanie oglądać z trybun, ze względu na czerwoną kartkę (w konsekwencji dwóch żółtych) w meczu w Zawierciu z Wartą.

Dla Maćka Wierzbickiego – dzisiejszy mecz był ostatnimi zawodami jako bramkarz w piłce ligowej. Maćkowi życzymy powodzenia na nowej sportowej drodze życia – a Maciek obejmie prestiżowe stanowisko asystenta trenerki GKS Katowice - Pani trener Karoliny Koch – w żeńskiej drużynie katowickiej Gieksy, które to swoje mecze rozgrywają w najwyższej kobiecej lidze rozgrywkowej w naszym kraju (w tym sezonie 4 miejsce w Ekstralidze). Powodzenia Maciek!

A nasze zawody znakomicie rozpoczął Gaga Tsuleskiri, który już w 4 minucie meczu zdobył swoją piątą bramkę w tym sezonie dla Szombrów. Nasza przewaga nie ulegała dyskusji, a gospodarze szybkimi kontrami próbowali zdobyć wyrównanie. I tak się stało w 29 minucie meczu, wychodzącego na czystą pozycję napastnika gospodarzy, poza polem karnym, sfaulował Maciek Wierzbicki, w konsekwencji sędzia podyktował rzut wolny, a naszego bramkarza ukarał czerwoną kartką. Podlasianka rzut wolny zamieniła na bramkę, a broniący bramki Adrian Dorosławski nie miał wiele do gadania. Do przerwy utrzyma się wynik remisowy.

Po przerwie nadal mieliśmy przewagę, mimo że graliśmy bez jednego zawodnika.

Ale to jednak swoją zwycięska bramkę gospodarze zdobyli w 71 minucie meczu.

Wynik do końca nie uległ zmianie.

Przed nami jeszcze w naszej lidze mecze barażowe: o awans 18 i 21 czerwca Rakowa II z GKS II Tychy, oraz o utrzymanie w IV lidze Przemszy Siewierz z Czarnymi Gorzyce.

Do kolejnego ligowego meczu zostanie nam poczekać do 13 sierpnia  - kiedy to inauguracje sezonu 2022/23 zaplanował ŚLZPN.

Dobrego lata, a kolejny sezon znów będzie nasz!!!

Podziękowania za ten sezon składamy wszystkim osobom związanym z naszą drużyną seniorów, za zaangażowanie w treningi i zawody: zawodnikom, trenerom tego sezonu: Marcinowi Molkowi i Piotrowi Boguszowi, Krzysztofowi Kiełbiowi wraz z trenerem Danielem Sroką,  aktualnemu trenerowi Sebastianowi Gawełczykowi. Dziękujemy trenerowi bramkarzy Robertowi Pietrkowi, najlepszemu fizjoterapeucie Patrykowi Wiśniewskiemu, i za doskonałą współpracę z obsługą www i fb, świetną robotę z drużyną – kierownikowi drużyny Szymonowi Lewickiemu. Odpoczywajcie Panowie, a do treningów wg informacji jakie do mnie  dotarły - wracamy już 11 lipca.

CEL SZCZEGÓŁOWY: TS SZOMBIERKI BYTOM 34

Dzień dziecka z Jakubek KamińskimKolejka 28: Ruch Radzionków - Szombierki Bytom 1:1Kolejka 27: Szombierki Bytom - Piast II Gliwice 0:1Sztandar 2023Kolejka 23: Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz 1:0Lija KlugeKolejka 21: Szombierki Bytom - MKS Myszków 2:2Skarb Kibica 2022 vol 2Sparing: Szombierki Bytom - ŁTS Łabędy 3:1