Derby!! Radzionków - Szombierki! Sobota; godz. 19:19

05 Cze | Inf. własne | Relacja meczowa: Sebastian Budzan | Foto: Daniel Roczniok

Zwycięstwo w ostatnim meczu na #M3

Szombierki Bytom - Unia Rędziny 5:1 (2:0)

Żółte kartki: Wiśniewski M. (61')

Szombierki: Wiśniewski A., Śliwa (46' Ściuk), Gancarczyk (71' Kałużny), Mazur, Wiśniewski M., Orzeszyna, Stachoń (71' Szczepanik), Łebko, Kołodziejczyk (56' Niemiec), Moritz, Tsuleskiri (56' Okaj). Trener Kamil Zieleźnik.

Unia: Margas, Levchenko, Kempa, Dobosz, Przygodzki, Bąk, Góralczyk, El Kessouati, Nurek, Lach, Andrzejewski. Trener Robert Siuda.

Widzów: 200.

Za nami ostatni mecz na własnym stadionie w sezonie 22/23. Piłkarze znacząco powiększyli zdobycz bramkową w bieżącym sezonie i mamy szansę wskoczyć na 10 miejsce w tabeli na zakończenie rozgrywek. Od początku meczu przewagę uzyskali Zieloni. Już w 5 minucie Stachoń uderzył skierował piłkę uderzeniem głową na bramkę gości. W 11 minucie Erwin Kołodziejczyk otworzył wynik, akcja w polu karnym Gaga wykłada piłkę na 5 metr Erwinowi, ten uderza już do pustej bramki. W 22 minucie bramkarza gości sprawdził Orzeszyna, huknął zza pola karnego. W 39 minucie ponownie Gaga, ponownie podaje do wbiegającego Kołodziejczyka, tym razem ma przed sobą bramkarza, uderza na raty i podwyższa wynik spotkania. Ze strony gości groźna akcja miała miejsce w 44 minucie, gdy Wiśniewski świetnie broni przed bramką uderzenie w sytuacji sam na sam.

Druga połowa szybko rozpoczyna się od mocnego uderzenia Zielonych, tym razem w głównej roli Gaga, który dostał prostopadłe podanie i pomimo asysty obrońcy pokonał bramkarza gości uderzeniem na prawy słupek. W 59 minucie Gancarczyk na prawym skrzydle, dośrodkowanie na 5 metr, Moritz uderza, blokada, Niemiec dobija i mamy 4:0. W 77 minucie dzieła dopełnia Kamil Moritz. Jakub Szczepanik na prawym skrzydle z końcowej linii dośrodkowuje na krótki słupek, a tam Moritz wpakowuje piłkę przy słupku do bramki gości. W końcówce spotkania gościom udaje się zdobyć honorową bramkę po akcji sam na sam, a jej autorem był Arkadiusz Porochnicki.

Zielonym pozostało już tylko wyjazdowe spotkanie z Dramą Zbrosławice, które rozegrane zostanie w czwartek o godzinie 11:00.