10/11 sierpnia - 1 kolejka ligowa: Odra Miasteczko Śl - Szombierki Bytom

11 Lis | Inf. własne | Relacja: Sebastian Budzan

Szombierki Bytom - Orzeł Miedary 2:0 (1:0)

Żółte kartki: Łebko (78) - Pleban (70), Bujak (90).

Szombierki: Wiśniewski A. - Grolik, Mazur, Ściuk, Orzeszyna, Stachoń (78' Wiśniewski M.), Dzierbicki, Łebko, Okaj (85' Wąsik), Moritz (90' Śliwa), Tsuleskiri (71' Stasiński). Trener Łukasz BERETA.
Rezerwa: Kacperski, Siwek, Długosz.

Orzeł Miedary: Brzozowski - Gieroń, Bujak, Korzeniowski, Michalczyk, Pleban, Kotalczyk, Urbański, Dworaczek, Curyło, Kajda. Trener Sebastian FOSZMAŃCZYK.
Rezerwa: Masina, Imiołczyk, Musik, Daszkiewicz, Popiel, Madeja, Bednorz, Konieczny, Dziemba.

Ostatnie spotkanie rundy jesiennej zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Zielonych. Już w 1 minucie Zieloni mogli objąć prowadzenie; Gaga zagrał do Okaja, po którego uderzeniu piłka rykoszetem wyszła na rzut rożny. W 14 minucie goście jednorazowo, jak się później okazało zagrozili bramce bronionej przez Andrzeja Wiśniewskiego. Im bliżej końca pierwszej połowy tym przewaga Zielonych coraz bardziej się uwidaczniała. W 38 minucie Stachoń z końcowej linii podał do Moritza, ten uderzył z bliska na długi słupek minimalnie chybiąc. W 41 minucie Stachoń huknął z pola karnego obok bramki. W 42 minucie Łebko z końcowej linii podał do Moritza, ale obrońca wślizgiem zdołał przerwać akcję wybijając piłkę na rzut rożny. Chwilę później Zielonym udało się zdobyć pierwszą bramkę. Z rzutu rożnego Okaj podał górną piłkę przed bramkę gości, a tam Moritz głową skierował piłkę do bramki gości.  W drugiej połowie goście ponownie ograniczyli się do sporadycznych akcji pod naszą bramkę. Jedynie w '63 minucie po uderzeniu Imiołczyka Andrzej Wiśniewski znalazł zatrudnienie. Zieloni również specjalnie nie forsowali tempa, w efekcie gościom zwykle udawało się przerywać nasze akcje. W 64 minucie Moritz próbował swojej szansy uderzeniem głową na krótki słupek. W 66 Gaga w kolejnej akcji, tym razem wywalczył rzut rożny. Zieloni ustalili wynik spotkania w 89 minucie, gdy Stasiński zamknął uderzeniem głową górne podanie z rzutu wolnego Dzierbickiego.

Tym sposobem zakończyliśmy rundę jesienną. Kończymy ją bilansem 5 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek. Stosunek bramek 18:26. Najlepszym strzelcem w naszej drużynie okazał się Kamil Moritz, z 10 trafieniami.

W najbliższym czasie nasza drużyna rozegra jeszcze mecze sparingowe, o których poinformujemy w osobnym komunikacie.

1.SZOMBIERKI BYTOM000 : 0
2.SZCZAKOWIANKA000 : 0
3.MKS MYSZKÓW000 : 0
4.ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC II000 : 0
5.UNIA RĘDZINY000 : 0