Piast II - Szombierki, środa 1 maja, Gliwce, ul. Robotnicza

30 Mar | Inf. własne | Relacja meczowa: Sebastian Budzan | Foto: Daniel Roczniok

Zwycięstwo z wiceliderem

Szombierki Bytom - Unia Dąbrowa Górnicza 3:1 (0:0)

Bramki:
1:0 - 48 min. - Tylec
1:1 - 50 min. - Turczyński
2:1 - 58 min. - Szczepanik
3:1 - 85 min. - Tsuleskiri

Żółte kartki: Łebko (38), Kowalczyk (66) - Syguła (24).

Szombierki: Dorosławski - Grolik, Wiśniewski M., Dzierbicki, Ściuk, Tylec (81' Stachoń), Łebko (60' Kowalczyk), Okaj (80' Matys), Szczepanik, Moritz, Marchewka (70' Tsuleskiri). Trener Łukasz BERETA.

Unia: Weber - Obuchowski, Mączka (60' Gemborys), Krzykowski, Sierczyński, Jędrzejczyk (60' Turek), Bąk, Syguła (73' Stefański), Hat (46' Misztal), Szczurek (73' Machalski), Turczyński. Trener Wojciech BIAŁEK.

Sędziowali: Damian Rokosz (główny), Grzegorz Szymanek, Jakub Figler.
Widzów: 250

Po trzech porażkach Zieloni odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej i to z dotychczasowym wiceliderem.

Bezpośrednio przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć kibica Zielonych Marcina Rybaka - ceremonia pogrzebowa odbędzie się spod bramy cmentarza parafialnego w Świętochłowicach - Chropaczowie dnia 03.04.2024 (środa) o godz. 14:00, po której nastąpi złożenie urny do grobu.

Pierwsze minuty meczu były bardzo emocjonujące, bo już w pierwszej akcji Zielonych Kamil Moritz uderzył z pola karnego, niestety nad bramką gości. W odpowiedzi Dorosławski mógł wykazać się refleksem broniąc solidne uderzenie z pola karnego. Kilka minut później ponownie w roli głównej Dorosławski, tym razem sparował piłkę na rzut rożny po uderzeniu gości z rzutu wolnego. Obok słupka piłka minęła naszą bramkę w 10 minucie. Goście posiadali optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynikało na nasze szczęście. W 27 minucie Mączka uderzał soczyście zza pola karnego, ponownie Doro na miejscu. W 32 minucie niezła szansa Zielonych, z lewej strony boiska Dzierbicki dośrodkował piłkę na Grolika, który uderzył piłkę pod poprzeczkę, bramkarz gości sparował piłkę nad poprzeczkę. W końcówce pierwszej połowy zrobiło się gorąco na naszym polu karnym. Najpierw Dorosławski sparował piłkę na rzut rożny po uderzeniu gości z rzutu wolnego z 30 metrów, by chwilę później obronić uderzenie z ostrego kąta.

W drugiej połowie bardzo szybko byliśmy świadkami dwóch bramek. Najpierw Zieloni w 48 minucie wyszli na prowadzenie po fantastycznym uderzeniu Huberta Tylca zza pola karnego. Goście natomiast wykonywali rzut rożny, podanie do środka, solidne zamieszanie w polu bramkowym i ostatecznie Turczyński oddał celny strzał pomiędzy całym zgromadzeniem zawodników. Gra zaczęła się od tego momentu zaostrzać i w zasadzie mieliśmy na boisku akcję za akcję. W 59 minucie Zieloni wyszli na prowadzenie, Jakub Szczepanik w tempo wyszedł do podania na prawej stronie pola karnego, bramkarz gości wybiegł w jego kierunku, w tym momencie Szczepanik zagrał lobem. W kolejnych minutach zrobiło się spokojniej pod bramkami, większość akcji była rozbijana w środkowej strefie boiska. W ostatnich 10 minutach drużyny zebrały się jeszcze na kilka ataków. W 80 minucie Tylec spróbował uderzenia z 16 metrów, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. W 84 minucie Dorosławski obronił sam na sam. W 85 minucie Gaga zdobył upragnioną bramkę, najpierw przy asyście obrońcy ograł go przerzucając piłkę nad nim z lewa na prawo i spowrotem, by chwilę później również lobem pokonać bramkarza gości. W 88 minucie Kamil Moritz dośrodkował z końcowej linii z lewej strony na 5 metr. Tam piłkę uderzył Matys, ale niestety zabrakło centymetrów, aby idealnie uderzyć piłkę.

Po rozegraniu 19 kolejki przesunęliśmy się na 11 miejsce i do bezpiecznego miejsca tracimy zaledwie punkt. Co istotne w następnej kolejce zagramy na wyjeździe z MKS Myszków, który obecnie wyprzedza nas o 1 punkt, podobnie jak rezerwy Piasta Gliwice. W Myszkowie zagramy w sobotę 6 kwietnia o godz. 17:00.