13 Kwi | Inf. własne | Relacja: Sebastian Budzan / foto: D. Roczniok

Szombierki Bytom - Rozwój Katowice 0:1 (0:1)

Żółte kartki: Grolik (36), Tylec (56), Szczepanik (61), Kowalczyk (83) - Woźniak (66), Rogowski (68)

Szombierki: Wiśniewski - Grolik, Śliwa, Ściuk (46' Orzeszyna), Dzierbicki, Tylec (60' Kowalczyk), Łebko, Szczepanik (85' Krakowiak), Okaj (72' Tsuleskiri), Moritz, Stasińki (72' Marchewka). Trener Łukasz Bereta.

Rozwój: Golik - Wroza, Rogowski, Kaletka (57' Draga), Całka (89' Semik), Skroch, Jastrzembski (81' Myśliwczyk), Ziarkowski, Brzeziński, Kunka, Woźniak (80' Zieliński). Trener Rafał Bosowski.

Sędziowali: Bartosz Jeż (główny), Marcin Knopek, Patryk Bombik.
Widzów: 200

Niestety dzisiaj przy Modrzewskiego kibice byli świadkami kolejnej porażki Zielonych, która powoduje, że do bezpiecznego miejsca tracimy już 7 punktów. W pierwszej połowie goście oddali jeden celny strzał na bramkę Zielonych, w 13 minucie Woźniak znalazł się na lewej stronie pola karnego i uderzył obok Wiśniewskiego na "długi" słupek. Zieloni mieli kilka ciekawych sytuacji. Najlepszą w 18 minucie, gdy najpierw bramkarz gości złapał piłkę pod poprzeczką (według sędziów piłka nie przekroczyła linii bramkowej) po uderzeniu Moritza, a chwilę później ponownie Moritz uderzał z pola karnego w lewy słupek. W 23 minucie Stasiński huknął z 16 metrów obok słupka. W drugiej połowie oprócz kilku żółtych kartek niewiele wynikało z zaciętej walki, Rozwój praktycznie zajmował się rozbijaniem akcji Zielonych daleko od własnej bramki, Zielonym niestety nie udawało się skonstruować groźnej akcji aż do 95 minuty, gdy zaliczyliśmy poprzeczkę po uderzeniu zza pola karnego.

Najbliższa kolejka będzie wybitnie ciekawa, ponieważ Rozwój Katowice, który zajmuje obecnie 9 miejsce z 7 punktami przewagi nad nami będzie podejmował Przemszę Siewierz (10 miejsce i 5 punktów przed nami), rezerwy Piasta Gliwice (8 miejsce i 7 punktów przed nami) podejmują Orzeł Miedary, który obecnie znalazł się na dnie tabeli, a my jedziemy do Radzionkowa na mecz z Ruchem, który w rundzie wiosennej zdobył 11 punktów, przy 3 naszych.